Dlaczego telefon tak szybko się psuje?

Coraz częściej można zaobserwować, że telefon po dwóch latach użytkowania nadaje się do wymiany bądź naprawy.

Smartfon coraz wolniej działa, zawiesza się i niejednokrotnie przyprawia nas o zawrót głowy. Dlaczego tak się dzieje? Istnieją teorie spiskowe, mówiące o tym, że koncerny celowo produkują sprzęt elektroniczny z wadą produkcyjną, która ujawnia się zazwyczaj po gwarancji.
“GoRepair” opublikował niedawno raport, z którego wynika, że najczęstszymi klientami serwisów są telefony marek: Samsung (24%), Apple (21%) i Sony (12%).

Jak się zabezpieczyć?

Awarie telefonu bardzo często wywołane są poprzez niewłaściwe użytkowanie. Warto zainwestować w folię oraz etui ochronne – w większości przypadków uratują nasz ekran przed pęknięciem.
Pamiętajmy o tym, aby nie nosić telefonu z kluczami, czy innymi ostrymi narzędziami, które mogą porysować, bądź w najgorszym przypadku uszkodzić nam smartfon.
Nie możemy również zapomnieć o ochronie naszego telefonu podczas jazdy autem i rowerem.

Użytkownicy smartfonów powinni ostrożnie obchodzić się ze swoim sprzętem. Co zrobić, jeśli telefon mimo tego, że o niego dbamy nagle przestanie działać?

Jeśli nie posiadamy specjalistycznej wiedzy elektronicznej pozostaje nam wizyta w serwisie. Sewis Iphone potrafi skutecznie wybudzić nasz telefon i dać mu drugie życie. Naprawa nie zawsze musi być droga – warto poszukać uczciwego fachowca, który usunie usterkę i zadba również o nasz portfel.
Aby uniknąć przykrych niespodzianek powinniśmy systematycznie dbać o to, by nasz smartfon był w dobrym stanie wizualnym i technicznym z myślą o np. późniejszej odsprzedaży.

 

Dlaczego telefon tak szybko się psuje?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Przewiń do góry