Pomysły na ogród

Bajeczny ogród . Jak połączyć nowoczesny design i ponadczasowość?

Pierwszym pytaniem, na które musimy sobie odpowiedzieć zanim zabierzemy się projektowanie ogrodu jest to, do czego ma służyć nam ta przestrzeń. Czy ogród ma być miejscem rekreacji i odpoczynku czy też jedynie pełnić funkcję reprezentacyjną? Czy ma posiadać jedynie rośliny ozdobne czy też warzywa i owoce? A może chcemy mieć miejsce na grilla i robienie przyjęć?

Zadaszenie

Każdy, kto ma dom i dysponuje tarasem, prędzej czy później będzie chciał go zabudować lub chociaż zadaszyć. Nowoczesna, szklana zabudowa tarasu to doskonały sposób na wydzielenie cichej przestrzeni, w której można bezpiecznie przebywać podczas złych warunków atmosferycznych. W upalne dni wewnątrz oszklonego tarasu równie miło spędza się czas, gdyż dzięki otwieranym oknom i dużym drzwiom, pomieszczenie się nie przegrzewa. Tego typu zadaszenie najlepiej zlecić specjalistom.

Meble ogrodowe

Projektując ogród nie możemy zapomnieć o podstawowym elemencie do wypoczynku, czyli meblach. W ogrodzie najlepiej sprawdzają się drewniane, naturalne elementy, które doskonale komponują się z otaczającą przyrodą.

Rośliny

Rośliny to chyba jedna z najważniejszych spraw w każdym ogrodzie. To one podkreślają jego wygląd i nadają mu indywidualny charakter. Oprócz walorów dekoracyjnych mają inne zalety, np. oczyszczają powietrze, posiadają funkcje uzdrawiające albo po prostu mogą nas chronić przed wzrokiem wścibskich sąsiadów:)

Pomysły na ogród

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Przewiń do góry